Középszintű szóbeli vizsgák
2012. november 9.
Érettségizőknek
 KEDVES ÉRETTSÉGIZŐK!
Az október-novemberi középszintű szóbeli érettségi vizsgák november 23-24-én, pénteken és szombaton lesznek.
A szóbeli vizsgák helyszíne: I. Géza Király Közgazdasági Szakközépiskola (2600 Vác, Géza király tér 8.) földszint 4-es terem. Várakozni a földszint 5-ös teremben lehet.
A szóbeli vizsgák megkezdése előtt az elnök tájékoztató értekezletet tart, amelyen minden vizsgázónak kötelező a részvétel!
A tájékoztató értekezlet időpontja: 2012. november 23. péntek reggel 8 óra.
A szóbeli érettségi vizsgák megnyitása ünnepélyes alkalom, kérjük a vizsgázókat, hogy ennek megfelelően az alkalomhoz illően, ünnepi öltözetben jelenjenek meg.
A tájékoztató értekezleten az elnök ismerteti:
- a középszintű írásbeli vizsgán elért eredményeket,
- az emelt szintű vizsgák már véglegesített eredményeit,
- a szóbeli vizsgával kapcsolatos tudnivalókat,
- az érettségi vizsgát követő eredményhirdetés helyét és idejét,
- a vizsgabeosztást, a csoportok szerinti vizsgaidőt
- a vizsgabizottság által hozott határozatokat (pl. vizsgázói észrevétellel kapcsolatban),
- a vizsgabizottság döntései elleni jogorvoslat lehetőégét.
Kérjük, hogy mindenki a kiírt időpont előtt minimum 30 perccel jelenjen meg a vizsga helyszínén! A szóbeli vizsgák tervezett beosztása letölthető innen.
A vizsgákat lezáró eredményhirdető értekezlet tervezett időpontja: 2012. november 24. szombat 12 óra.
Néhány fontos tudnivaló a szóbeli vizsgákkal kapcsolatban:
A szóbeli vizsgáztatás reggel 8 óra előtt nem kezdhető el (még a tételek kihúzásával sem), és nem tarthat tovább 18 óránál. A vizsgázónak minden felelet előtt legalább 30 perc gondolkodási időt kell kapnia (póttétel esetén 20 percet).
Az idegen nyelvi szóbeli vizsgán nincs felkészülési idő. A tétel kihúzása után a vizsga azonnal megkezdődik, ezért általában az igen nyelv vizsgával kezdődik a szóbeli vizsga.
A szóbeli vizsgára a vizsgázónak azonosításra alkalmas, érvényes arcképes igazolványt és tollat kell hoznia, minden más segédeszközt az iskola bocsát a rendelkezésére.
A vizsgaterembe érkező vizsgázó először menjen a bizottság asztalához, köszönjön az elnöknek és a tanároknak, és a kapott utasítás szerint húzzon tételt. A tétel számát azonnal, hangosan mondja be az elnöknek és a vizsgáztató tanárnak. Ezután vesz magának az iskola pecsétjével ellátott üres papírlapot és a tétel kidolgozásához igénybe vehető segédeszközöket. A papírra jegyzeteket készíthetsz, melyet a felelet során használhatsz, de azt felolvasni nem szabad, hanem szabadon, önállóan beszélve kell a tételben kapott feladatot megoldani. A vizsgabizottság tagjai (pl. a kérdező tanár) csak akkor szólhatnak közbe, ha a súlyosan tévedsz, vagy ha elakadsz. Egy felelet időtartama legfeljebb 15 perc lehet. Fontos, hogy hangosan, valamennyi vizsgabizottsági tag számára hallhatóan beszélj.
Ha a vizsgázó a húzott tétel anyagából teljes tájékozatlanságot árul el, az elnök egy alkalommal póttételt húzat vele.
A szóbeli érettségi vizsgán csak a következő tétel kihúzása előtt lehet elhagyni a termet. (Rendkívüli esetben egy tanár kíséretében a vizsgázó eltávozhat.)
Az elnök a szóbeli vizsga előtti tájékoztató értekezleten, valamint a záró eredményhirdetésen ismertetni fogja, hogy az esetleges észrevételeket milyen formában, milyen címre, milyen határidővel lehet eljuttatni.
Eredményes felkészülést és sikeres vizsgázást!
Vári Tercia
igazgatóhelyettes
|