Tudnivalók a próbaérettségi vizsgákról
2013. március 14.
Érettségizőknek
 Ha komolyan és felelősen gondolkodsz a közelgő érettségi vizsgáról, kellő komolysággal vedd a próbaérettségi vizsgát is! A próbaérettségi vizsgák különleges alkalmat adnak arra, hogy egy-egy tantárgyból megtapasztald, átéld azt, ami rád vár majd májusban-júniusban. Ez a tapasztalat komoly előnyt jelent majd ahhoz, hogy jól gazdálkodj a feladatok megadására adott idővel, és segít abban, hogy lásd erősségeidet, gyengeségeidet egy vizsgaszituációban.
Fontos információk a próbaérettségi vizsgáról:
Az írásbeli próbaérettségik napja 2013. március 19. kedd. Minden írásbeli vizsga 12 órakor kezdődik, a próaérettségizőknek délelőtt nem kell iskolába jönniük. A kezdés előtt 15 perccel érkezz meg a kijelölt terembe!
A teremkiírásokat már március 18-án hétfőn megtalálod a titkárság melletti faliújságon, és itt is megnézheted. Feltétlenül nézd meg, hogy melyik terembe vagy kiírva.
Az írásbeli vizsgákra az alábbi felszereléseket kell hoznod:
Idegen nyelv: nyomtatott szótár (ezt csak a IV. vizsgarészhez használhatod, a levélíráshoz)
Informatika: vonalzó
Közgazdasági alapismeretek (elméleti/üzleti gazdaságtan): zsebszámológép, körző, vonalzó
Matematika: függvénytáblázat, számológép, körző, vonalzó, szögmérő
Történelem: középiskolai történelmi atlasz
A szóbeli vizsgák 2013. március 20-án és 21-én lesznek. A vizsgák beosztását a titkársági faliújságon találod, vagy megnézheted itt. A vizsgára íróeszközön kívül semmilyen más felszerelést nem kell hoznod. A szóbeli vizsgán tiszteld meg a bizottság tagjait azzal, hogy ünneplő öltözetben jelensz meg. A szóbeli vizsgákra kiadott tételcímeket a szaktanárok már elmondták.
A szóbeli vizsga menete:
A szóbeli vizsgán a vizsgaterembe belépve, köszönsz, és a kapott utasítás szerint, húzol egy tételt. A tétel számát bemondod a vizsgabizottságnak. Az asztalra odakészített, iskolai pecséttel ellátott üres lapok közül elveszel egyet, és leülsz a terem végébe, hogy kidolgozd a tételedet. Magyar nyelv és irodalomból a tétel kidolgozásához szükséges segédkönyveket (szöveggyűjtemény, maga a mű) szintén megtalálod a teremben.
A kapott papírra jegyzeteket készíthetsz, melyet a felelet során használhatsz, de azt felolvasni nem szabad, hanem szabadon, önállóan beszélve kell a tételben kapott feladatot megoldani. A kérdező tanár csak akkor szól közbe, ha a súlyosan tévedsz, vagy ha elakadsz. Egy felelet időtartama legfeljebb 15 perc lehet. Fontos, hogy hangosan, valamennyi vizsgabizottsági tag számára hallhatóan beszélj.
Az angol és német szóbeli vizsgán nincs tétel-kidolgozási idő, a tételhúzás után rögtön kezdődik a felelet.
Vári Tercia
|